Bullerutredning för detaljplan för Gunnilse centrum
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen vid tiden för kontraktets ingående
Uppdraget syftar till att kartlägga bullersituationen för föreslagen bebyggelse i Gunnilse centrum samt att vid behov föreslå lämpliga åtgärder för att uppnå gällande riktvärden.