18198-2022 - ResultatSverige-Lund: Rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rullstolar
Referensnummer: 2021.04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193120 Rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattare de skånska kommunernas huvudsakliga inköpsbehov av manuella rullstolar.
Upphandlingen
Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga behov av manuella rullstolar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193100 Invalidfordon och rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen