Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ROT-arbeten på SÖRABs anläggningar
Referensnummer: UH2022-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal för renovering, om- och tillbyggnad vid SÖRABs anläggningar. ROT-arbeten som efterfrågas inkluderar även tillkommande elarbeten, VVS, målning, mattläggning och plattsättning.
Ramavtal kommer att tecknas med 2 leverantörer. Avrop sker genom i första hand rangordning och i andra hand förnyad konkurrensutsättning.
Avtalstiden är 2+1+1 år med planerad start 2022-06-01.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45442100 Målning, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen