Huvudsaklig CPV-kod 48311000 Programvara för dokumenthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Transitio (”Transitio”) upphandlar ett fordonsdokumentationssystem avseende IT-stöd för fordonsdokumentation. Transitio söker ett robust, ändamålsenligt, användarvänligt, kostnadseffektivt, framtidssäkrat och säkert system i syfte att hantera framför allt befintlig fordonsdokumentation, men på sikt även tillkommande fordonstypers dokumentation inklusive relaterad projektdokumentation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48810000 Informationssystem, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt ansökningsinbjudan