182031-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Analystjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal VA-mätningar, -undersökningar och -provtagningar i ledningsnät, diken och vattendrag
Referensnummer: 19MB282
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Delområde 1 – Flödesmätning
Delområde 2 – Undersökning och felsökning
Delområde 3 – Flödesproportionell provtagning
Särskilda kontraktsvillkor
01.04 Skattekontroll
01.05 Grundläggande Rättigheter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1-3
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321300 Konsulttjänster inom VA, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71631440 Flödeskontroll, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen