See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal omhändertagande av slam från avloppsreningsverk
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för omhändertagande, hantering och avsättning av slam med olika egenskaper från VA SYDs avloppsreningsanläggningar.
Intern identifierare: 23/01609
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del - Ramavtal omhändertagande olika typer av slam
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90513900 Hantering av slam
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1: Slam Sjölunda
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för omhändertagande, hantering och avsättning av slam med olika egenskaper från VA SYDs avloppsreningsanläggning på Sjölunda i Malmö.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del2: Slam övriga anläggningar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för omhändertagande, hantering och avsättning av slam med olika egenskaper från VA SYDs övriga avloppsreningsanläggningar.