182070-2026 - Resultat
Sverige – Bussar – Inköp av ny buss
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInköp av ny buss
BeskrivningInköp av ny fullstor buss till FRA på Lovön. Fordonet ska levereras fritt till FRA på Lovön. Avtal tecknas med en (1) leverantör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34121000 Bussar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121413:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34121500 Långfärdsbussar