182072-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar – Utbyggnation av Pinans avloppsreningsverk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbyggnation av Pinans avloppsreningsverk
BeskrivningReningsverket ska renoveras och byggas ut. I samband med utbyggnationen förbättras även reningen på anläggningen.
Intern identifierareMSBN 2024/391
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252000 Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000