182190-2018 - ÄndringSverige-Borås: Programvara för nätverk, Internet och intranät
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skoldatatjänst Grundskola
Referensnummer: 2018-00035IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en helhetslösning som ger stöd för pedagogisk utveckling och förbättringar för barn och elevers lärande i Borås Stads Grundskoleförvaltning, med följande ingående delar som tillsammans ska bidra till önskad helhetslösning:
— Hård- och mjukvara
— Webbaserat ärendehanteringssystem (IT-systemet) och webbportal
— Service och support
— Administrativt stöd
Option:
— Utbildningsinsatser
— Införandestöd