182192-2018 - ÄndringSverige-Södertälje: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1071 Vinterväghållning Katrineholm och Vingåkers kommun
Referensnummer: TI 2017-1071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar entreprenadavtal för snöröjning och halkbekämpning samt vid behov bortforsling av snö inom områden i Katrineholm och Vingåkers kommun.