2. Förfarande
Förfarande
Titel: Storköksutrustning
Beskrivning: Kungsbacka kommun bjuder in till att lämna anbud i upphandlingen av storköksutrustning inklusive installation och reparation under garantitiden. Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kommunens storkök med deras behov av storköksutrustning så som diskmaskiner, kokgrytor, värmeskåp m.m. Vid köp av utrustning ska grundinstallation ingå. Bortforsling av uttjänt utrustning ingår i uppdraget, men sker enligt överenskommelse. Leverantör ska erbjuda ett brett sortiment med artiklar som ska passa in i kommunens befintliga lokaler.
Intern identifierare: 2026-00123
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 39700000 Hushållsapparater, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711360 Ugnar, 39721000 Hushållsutrustning för matlagning eller uppvärmning, 42214100 Ugnar för matlagning, 42340000 Ugnar, ej för hushållsbruk, 42959000 Diskmaskiner för storkök
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000