See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster
Beskrivning: Sveriges Radio avser att upphandla bemanningstjänster som omfattar generella administrativa tjänster inom bl.a. ekomoni, HR och kommunikation. Majoriteten av behovet är i Stockholm men även i vissa fall till övriga orter i Sverige. Sveriges Radio Förvaltning AB är avropsberättigade.
Föregående meddelande: 584022-2023
Intern identifierare: SR2312
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79342000 Marknadsföring, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79990000 Diverse företagstjänster, 79996000 Företagsadministration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: UTVÄRDERING
Beskrivning: - Administratör - Ekonom - Löneadministratör - Redovisningsekonom - Controller - HR-partner/HR-generalist - Olika roller inom Kommunikationsområdet Behovet av tjänsterna är inom Stockholmsområdet.
Ytterligare klassificering (cpv): 79342000 Marknadsföring, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79621000 Förmedling av kontorspersonal, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79631000 Personaltjänster och lönehantering, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79990000 Diverse företagstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: hållbarhet
Beskrivning: *