2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enzymatic DNA amplification KI 2023
Beskrivning: KI want to amplify DNA without the use of bacteria or other cells, using fully synthetic, enzymatic DNA amplification. The supplier must amplify the vector OR a specific part of the vector (e.g. a restriction fragment) as a linear fragment using enzymatic methods (without bacteria), and deliver the purified DNA to KI on demand.
Intern identifierare: 2-3735/2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 73111000 Forskningslaboratorietjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 73100000 Forskning och experimentell utveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: DNA amplification