Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öppenvårdsurologi
Referensnummer: LD17/01124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85121292 Urologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vårdgivare som för Landstinget Dalarnas räkning ska bedriva urologisk poliklinisk sjukvård för urologpatienter, bedömningsbesök av patienter med urologiska problem samt polikliniska urologiska operationer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85121292 Urologisk vård, 85121000 Läkarmottagningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen