2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnation av husbil
Beskrivning: Region Örebro län bjuder in er att lämna intresseanmälan i Regionens kommande upphandling av en husbil (plåtis) eller skåpbil. Fordonet ska byggas om och därefter användas av sprututbytesverksamheten vilket innebär höga krav på fordonet och att det ska vara funktionellt med smarta lösningar som underlättar personalens vardag. Fordonet ska kunna framföras med B-körkort. Denna ansökningsinbjudan utgör första steget i en tvåstegsupphandling där förhandling tillåts med syfte att identifiera och kvalificera leverantörer som är intresserade av att delta i den fortsatta upphandlingsprocessen. Genom att lämna in en anbudsansökan anmäler ni ert intresse för att delta i upphandlingen. Deltagandet i det första steget ger Regionen information om marknaden, där Regionen får större förståelse för vilka lösningar som finns och vilka krav som är möjliga att ställa. Observera att detta inte innebär att ett fullständigt anbud lämnas i detta skede. De leverantörer som inkommer med en anbudsansökan i tid och uppfyller de ställda kvalificeringskraven kommer att bjudas in till nästa fas för att lämna anbud.
Intern identifierare: 25RS10421
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34136000 Skåpbilar, 34136100 Lätta skåpbilar, 50117000 Ombyggnad och renovering av fordon, 50117100 Ombyggnad av motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000