182346-2025 - Resultat
Sverige – Avfallshantering – Mottagning och avsättning av gips, planglas och hårdplast från kommunala ÅVC
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMottagning och avsättning av gips, planglas och hårdplast från kommunala ÅVC
BeskrivningUppdraget avser hämtning, mottagning/behandling och avsättning av gips, planglas samt hårdplast såsom plastmöbler etc från kommunala ÅVC. Nordmaling, Umeå, Vindeln, Vännäs, Robertsfors samt Ö-vik, Kramfors, Sollefteå och Härnösand. Upphandlingen är delad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHämtning, mottagning och avsättning av gips, planglas samt hårdplast från kommunala ÅVC Västerbotten.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104349:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 19520000 Plastprodukter
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHämtning, mottagning och avsättning av gips, planglas samt hårdplast från kommunala ÅVC Västernorrland
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104349:Lot:2