Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård 2024
Referensnummer: 2022-94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling Västra Skaraborg inbjuder er att lämna anbud i upphandling av företagshälsovårdstjänster för kommunerna Essunga, Götene, Grästorp, Lidköping, Skara och Vara inklusive vissa kommunala bolag (se upphandlingsdokumenten).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör för samtliga uppräknade myndigheter. Anbud lämnas på hela uppdraget. Respektive kommun, bolag och förbund är sin egen upphandlande myndighet/juridiska person och tecknar avtal var för sig. Denna upphandling förutsätter att samtliga kommuner, bolag och förbund erhåller samma priser, rabatter och övriga villkor.