182389-2023 - ÄndringSverige-Malmö: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala förbrukningsmateriel
Referensnummer: UPP 2023/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar dentala förbrukningsprodukter till Malmö universitets Odontologiska fakultet, OD.
Upphandlingen delas upp i 4 anbudsområden. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på det ena eller flera anbudsområde.