1824-2019 - ResultatSverige-Kungsbacka: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferiavtal
Referensnummer: 18/130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp för beställare som inte kan nyttja kommunens större grossistavtal med avseende på livsmedel, köksutrustning, hygien och tvätt etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen