2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare för samordnad skötselentreprenad Älvsborg och Frölunda-Högsbo
Beskrivning: För att stödja Beställarens samordnade skötselentreprenader i områdena Älvsborg och Frölunda-Högsbo avser Göteborgs stad att upphandla en byggledare för respektive område. Upphandlingen avser två separata delkontrakt för byggledning inom respektive område Älvsborg och Frölunda-Högsbo. Anbudsgivaren kan lämna anbud på ett eller båda delkontrakten. Uppdraget innebär att tillhandahålla byggledning för samtliga parter inom Beställarens organisation. För mer information, se bifogade bilagor
Intern identifierare: SMF-2025-00071
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000