Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande målningsarbeten 2017.
Referensnummer: 43/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Piteå kommuns huvudsakliga behov av externa köp av målningsarbeten inklusive produkter till dessa arbeten vid underhålls- och ändringsarbeten i Piteå kommuns fastighetsbestånd, samt vid bostadsanpassningar i privata bostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442121 Målning av byggnadsverk, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen