Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesiarbetsstationer IPV SUS.
Referensnummer: 1701324
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Anestesiarbetsstationer till vårdområde Intensiv och Perioperativ Vård inom skånes universitetssjukhus med optioner för övriga Region Skåne.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33172000 Apparatur för anestesi och återupplivning, 33172100 Anestesiutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av Anestesiarbetsstationer till vårdområde Intensiv och Perioperativ Vård inom Skånes universitetssjukhus med optioner för övriga Region Skåne.