Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukhussängar
Referensnummer: UE/180209
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget i Värmland ska upphandla ramavtal för leveranser av sjukhussängar till Centralsjukhuset i Karlstad samt sjukhusen i Torsby och Arvika. Sjukhussängarna ska vara tvättbara i automatisk sängtvätt.
Det uppskattade behovet för hela avtalsperioden är cirka 150 sängar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192120 Sjukhussängar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen