Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning - kommunal mark
Referensnummer: STN-0095/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar parkeringsövervakning på allmän platsmark, avseende kvällar, nätter och helger. Parkeringsövervakning kan komma att beställas även vid andra tidpunkter, exempelvis vid sjukfrånvaro och evenemang.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98351000 Parkeringsförvaltning, 98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen