See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende miljökonsulttjänster för jord- och skogsbruk
Beskrivning: Statens fastighetsverk upphandlar ramavtal för miljökonsulttjänster. Tjänster som efterfrågas är utredning, planering, åtgärdsförslag, projektering samt projektledning för genomförande av åtgärder relaterade till växtnäring och våtmarker.
Intern identifierare: 0917/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - Konsult Våtmark Jord
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Konsult Våtmark Skog
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3 - Konsult Växtnäring