18262-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Flygplan och rymdfarkoster
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Procurement of Air Ambulance Aircraft
Referensnummer: KSA 2–2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34700000 Flygplan och rymdfarkoster
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement process refers to The Contracting Authority acquiring a fleet of factory-new airplanes, equipped specifically for air ambulance transport.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34711100 Flygplan
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen