2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kolkälla till Centrala Avloppsreningsverket Kristianstad
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för succesiva avrop av en pumpbar icke EX-klassad extern kolkälla till Kristianstad kommuns centrala avloppsreningsverk som en del i deras kvävereningsprocess.
Intern identifierare: TN 2025/81
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24324000 Organiska föreningar med kvävefunktioner, 24324400 Föreningar med kvävefunktioner, 24962000 Vattenreningskemikalier, 45232430 Vattenrening, 90420000 Rening av avloppsvatten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Kolkälla till Centrala Avloppsreningsverket Kristianstad
Intern identifierare: Kolkälla till Centrala Avloppsreningsverket Kristianstad