See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dosdispensering och dosexpediering av läkemedel i öppen vård
Beskrivning: Upphandlingen avser dosdispensering och dosexpediering av förskrivna läkemedel till patienter inom öppen vård, skrivna i Region Skåne. Som en del av upphandlingen ingår även leverans till utlämningsställen, utlämning och Kundtjänst. Avtalet gäller även annan juridisk person som genom Avtal getts möjlighet av Region Skåne att nyttja detta Avtal.
Intern identifierare: 2024-POL000086
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85149000 Farmaceutiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000