182635-2022 - ÄndringSverige-Oxelösund: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggentreprenader
Referensnummer: Inköp.21.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande Byggentreprenader i Oxelösunds kommun,
Ramavtalet är uppdelat i 2 områden:
A: avrop med beräknat värde från 1 SEK till 150 000 SEK
B: avrop med beräknat värde från 150 000 SEK till 10 000 000 SEK