182647-2021 - ÄndringSverige-Söderköping: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftupphandling VA/gata/park/fastighet
Referensnummer: UH-2020-139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avseer drift- och underhåll av Söderköpings kommuns va-nät samt Gata, park och fastighet. Upphandling sker som två seprata anbudsområden.