182653-2023 - PlaneringSverige-Uddevalla: Programvaruutvecklingstjänster för upphandling
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Upphandlingssystem och avtalsdatabas
Referensnummer: KS 2023/00145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212490 Programvaruutvecklingstjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är endast en förfrågan för insamling av information inför en eventuellt kommande upphandling av upphandlingssystem och avtalsdatabas till kommunerna Lysekil, Munkedal, Sotenäs, Strömstad, Tanum, Trollhättan, Uddevalla och Vänersborg. Observera att detta inte är en annonserad upphandling och således ska inga anbud eller offerter skickas in.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48490000 Programvara för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen