Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 79720000 Utredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna ramavtalsupphandling avser konsulttjänster i form av Skadeutredare inom fukt och radon.