182691-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Ljungby: Elektricitet
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elenergi 2018
Referensnummer: 2018/0074
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna anbudsförfrågan omfattar leverans av elenergi till Ljungby Kommun och LjungbyBostäder Markaryds kommun, Älmhults kommun samt Alvestabolag samtliga anläggningar och därtill hörande dotterbolag enligt bifogad anläggningsför-teckning totalt 69 GWH
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen