182712-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsmaterial
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlskrona
Nuts-kod SE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser att tillgodose kommunens behov av medicinska förbrukningsvaror för sjukvård hälso-och sjukvård inom kommunen.
Upphandlingen avser de produkter som efterfrågas i bilaga produktkorg.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33700000 Hygienartiklar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.