182714-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjukpapper
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlskrona
Nuts-kod SE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser upphandlande myndigheters behov av mjukpapper, exempelvis toalettpapper, pappershanddukar och tvättlappar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33761000 Toalettpapper, 33763000 Pappershanddukar, 39514500 Tvättlappar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.