182718-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Enköping: Diverse livsmedel och torrvaror
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matvaror i konsumentförpackning till kommunens mindre enheter
Referensnummer: KS2019/296
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av matvaror i konsumentförpackning inklusive leverans till kommunens mindre enheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen