See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommungemensamt system för service och support
Beskrivning: Upphandlingen avser ett kommungemensamt system för service-, support och ärendehantering till Örebro kommun. Systemet ska initialt klara 400–800 handläggare /agenter, men antalet kan komma att behöva utökas över tid till maximalt 2500 handläggare. Därtill kommer ska det även vara möjligt för Örebro kommun att köpa tillhörande konsulttjänster och utbildningar i systemet. Vi ser fram emot er ansökan!
Intern identifierare: Ks 1348/2023
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor
Beskrivning: Upphandlingen avser ett kommungemensamt system för service-, support och ärendehantering till Örebro kommun. Systemet ska initialt klara 400–800 handläggare /agenter, men antalet kan komma att behöva utökas över tid till maximalt 2500 handläggare. Därtill kommer ska det även vara möjligt för Örebro kommun att köpa tillhörande konsulttjänster och utbildningar i systemet
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor (1)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Krav på varan/tjänsten
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Tilldelningskriterier
Beskrivning: Enligt förfrågningsunderlaget
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Administrativa villkor