182767-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Ramavtal Avfallstjänster till Sveriges Domstolar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Avfallstjänster till Sveriges Domstolar
BeskrivningAvfallstjänster till Sveriges Domstolar. Domstolsverket avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör som möjliggör avrop av avfallstjänster i enlighet med upphandlingsdokumenten. Domstolsverket tecknar ramavtal och avrop görs av respektive avropande myndighet inom Sveriges Domstolar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106539:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44613800 Avfallscontainrar, 44616000 Metalltunnor, 44616200 Avfallstunnor, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513300 Avfallsförbränning, 90514000 Återvinning av avfall, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
Optioner
Beskrivning av alternativenett (1) + ett (1) år.