182770-2017 - ResultatSverige-Västerås: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för immunhisto/cytokemiska analyser samt molekylärpatologiska analyser.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av utrustning till laboratoriemedicin och tillhörande reagensavtal för immunhisto/cytokemiska och melkylärpatologiska analyser.
Upphandlingen avser köp av utrustning för immunhisto/cytokemiska och molekylärpatologiska analyser samt tillhörande förbrukningsmaterial i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 33100000 Medicinsk utrustning, 38430000 Detektions- och analysutrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.