182777-2020 - ÄndringSverige-Uppsala: Fastighetsförvaltning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsteknisk drift norduppland
Referensnummer: UPPH2019-0290
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75123000 Fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett drift och underhållsåtagande av Region Uppsalas fastigheter enligt beskrivning i bifogade upphandlingsdokument inklusive bilagor och mall för upphandlingskontrakt.