182787-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskydd och räddningsutrustning
Referensnummer: 2020/262 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder Affärsverken er att lämna anbud gällande service och underhåll av brandsläckningssystem, brandsläckare, livflottar samt leverans av handbloss och nödraketer.
Upphandlande myndighet/er
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser service, underhåll och inköp av brandskydd- och räddningsutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen