182814-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Bålsta: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Särskilt boende för personer med demenssjukdom
Referensnummer: UH-20-23832
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Håbo kommun har behov av att köpa 10 platser särskilt boende för personer med demenssjukdom. Platserna ska vara samlade i samma boendeenhet/avdelning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Håbo kommun har behov av att köpa 10 platser särskilt boende för personer med demenssjukdom. Platserna ska vara samlade i samma boendeenhet/avdelning