Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Krisstöd
Referensnummer: KS 2019/1668
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79430000 Krishantering
II.1.4.
Kort beskrivning
I denna upphandling avser Stockholms stad finna en leverantör som kan stötta stadens verksamheter för att med professionella insatser med särskild kompetens och erfarenhet kunna ge chefer förutsättningar och hjälp att hantera krissituationer. Exempel på krissituationer kan vara arbetsplatsolyckor, plötsliga dödsfall, allvarliga incidenter eller hot-och våldssituationer. Behov av akut krisstöd kan finnas dygnet runt, årets alla dagar för chefer och ansvariga.
Anbudstidens utgång
Anbudet ska vara stadsledningskontoret tillhanda senast 2020-05-18 23:59
Anbudets giltighetstid
Lämnat anbud ska vara bindande till och med 2020-12-31
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79990000 Diverse företagstjänster, 80510000 Specialutbildning, 80532000 Chefsutbildning, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård, 85312300 Vägledning och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen