Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HPGe detektor
Referensnummer: UH2019/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38430000 Detektions- och analysutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Systemet ska vara komplett för användning vid nuklidspecifika mätningar av radioaktivt avfall samt av kontaminerade och aktiverade föremål och lokaler (golv, väggar, tak) i samband med friklassningsarbete.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38430000 Detektions- och analysutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen