182896-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter Projektering Landskap, VA & dagvatten, Väg, Mark, Belysning, Anläggning.
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter Projektering Landskap, VA & dagvatten, Väg, Mark, Belysning, Anläggning.
Beskrivning: Landskap, VA & dagvatten, Väg, Mark, Belysning, Byggarbetsmiljösamordnare, Uppdragsansvarig.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107548:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster