182983-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädgårdstjänster – Drift av utemiljö gata, park och fastighet ll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift av utemiljö gata, park och fastighet ll
BeskrivningJönköpings kommun upphandlar drift av utemiljö för gata, park och fastighet för område 2,4 och 5.
Intern identifierare2026_26/31
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDrift av utemiljö, grönytor och snöröjning
Beskrivningsnö, gata, grönyta
Intern identifierare1870878-0
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde 2 Taberg, Norrahammar, Månsarp, Barnarp
Beskrivninggrönyta, snö, gata
Intern identifierare1870879-1
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde 4 Bankeryd
Intern identifierare1870880-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOmråde 5 Jönköping
Beskrivninggata, snö, grönyta
Intern identifierare1870881-3