183000-2023 - ResultatSverige-Värnamo: Sjukskötersketjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänst sjuksköterskor
Referensnummer: KS.2023.98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omsorgsverksamheten har behov av sjuksköterskor i HSL-verksamheten för att kunna garantera patientsäkerheten. Omfattning och behov varierar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sjuksköterskor till Omsorgsförvaltningen