Huvudsaklig CPV-kod 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem avseende förekommande elarbeten (ej större projekt) så som vid mindre nybyggnation, om- och tillbyggnation m.m. Systemet får användas av andra upphandlande myndigheter (UM) eller enheter (UE).
För denna anbudsprocess använder sig inköparen av Mercell Sourcing Service. För att meddela ditt intresse samt att få tillgång till samtliga dokument, klicka på nedanstående länk eller kopiera den och klistra in i din webbläsare. https://permalink.mercell.com/84489703.aspx. Följ därefter instruktionerna på webbsidan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantörer kvalificeras in i systemet (kvalificeringsfas och kontinuerlig kvalificering) varefter tilldelning av förekommande byggkontrakt sker genom kontinuerliga konkurrensutsättningar med till systemet kvalificerade leverantörer.