183022-2019 - ResultatSverige-Lund: Gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratoriegaser nov 2018
Referensnummer: V 2018/2138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24100000 Gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för laboratoriegaser, d.v.s. gasprodukter på flaska enligt specifikation och blandningar av gaser samt hyra och köp av tillhörande gasflaskor i storlekar efter behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24110000 Industrigaser, 24111500 Gaser för medicinskt bruk, 44612200 Gastuber
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning