18304-2023 - ResultatSverige-Malmö: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022 Processkemikalier - Etanolbaserad kolkälla
Referensnummer: 22/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Produkten som upphandlas ska vara en etanolbaserade kolkälla, som är ämnad att användas som processkemikalie vid biologisk kväverening.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24322220 Etanol, 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen